Özgeçmiş

Özgeçmiş

     Hakan ŞANSAL 1976 yılında Kırıkkale’nin Keskin İlçesine bağlı Kavurgalı Köyü’nde doğdu. Kırıkkale Mehmet Akif ERSOY Lisesi’nden mezun oldu. Öğrenim hayatına Makedonya Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans öğrencisi olarak devam etmektedir.

Şansal, Keskin Kavurgalı Köyü Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli eğitim faaliyetlerine sponsorluk etti. Kamusal alanda hizmet veren kurumlara maddi ve manevi desteklerde bulundu.

2000 yılında Şansal Auto ve Gayrimenkul şirketini kurup yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Kurmuş olduğu şirkete sonrasında Gıda ve Ekspertiz firmalarını da dahil etti.

İl genelinde konut ve kentsel planlama projelerini yürüttü. Ulusal firmalara danışmanlık yaptı. Bu aşamalarda karşılaştığı yerel siyaset kaynaklı sorunların çözümü amacıyla siyasete girmeye karar verdi.

1999 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin gençlik kollarında aktif görev aldı. 2002 yılından başlayarak partisinin birçok kademesinde görev yaptı. 2009 mahalli, idareler seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi adayı olarak parti çalışmalarına büyük desteklerde bulundu.

2019 yılı yerel seçimlerinde Yahşihan ilçesinden Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi olarak seçildikten sonra Yahşihan Belediye Başkan Yardımcılığına atandı.

13 Haziran 2022 tarihinde kendi isteğiyle Yahşihan Belediye Başkan Yardımcılığı’ndan istifa etti. Halen Yahşihan Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyeliği görevine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Hakan ŞANSAL Yahşihan’da ikamet etmektedir.